avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 160 soluții astăzi
Forum Activitate teomicri

Activitate teomicri

Buna ziua,
Daca un contract de credit a fost facut si semnat de unul dintre soti fara stirea celuilalt(ducand la banca o adeverintya de salariat a sotului semanata in fals si o factura de la utilitati),in contract stipulandu-se ca pentru cei castoriti sotul (sotia )e considerat coplatitor...presupunandu-se ca banii imprumutati au fost folositi in beneficiul familiei ,va pun urmatoarea intrebare: poate fi executat un bun care apatine sotului ( nesemnatar al acestui contract) inca dinaintea casatoriei ?
Discuție S.C. suspendata
pentru o S.C. suspendata ,fara regim derogatoriu,ce declaratii trebuiesc depuse?
Va rog ,explicati-mi ce inseamna bunuri detinute de un tert?
art. 411

(1)Dacă în termen de o zi de la primirea somaţiei debitorul nu plăteşte suma datorată, executorul judecătoresc de pe lângă instanţa de executare va proceda la sechestrarea bunurilor mobile urmăribile ale debitorului, chiar dacă acestea sunt deţinute de un terţ.
Multumesc !
am urmatoarea situatie:
apartamentul e pe numele unui minor(fiul meu),iar curator este bunica acestuia,eu locuind inmpreuna cu minorul ,iar bunica ,la alta adresa.
cand se completeaza cererea,solicitantul cine este? curatorul ?
iar persoanele indreptatite suntem eu si fiul meu?

va rog sa-mi raspundeti urgent ,deoarece azi e ultima zi cand mai pot duce administratorului cererea. MULTUMESC !
pentru declaratia 100 trebuie semnatura electronica? firma e suspendata si numai declaratia asta trebuie depusa.

Răspuns la discuția firma suspendata ...contabil?
Contabilului ii fac o conventie? trebuie sa ne justificam cumva munca lui si faptul ca actele sunt intocmite de o persoana autorizata.
o firma suspendata cum angajeaza un contabil? o astfel de firma nu poate avea angajati.

face o conventie si banii platiti contabilului unde-i inregistreaza?
revin cu nedumeririle...firma suspendata ,dar fara regim derogatoriu,mai depune 112? celelalte declaratii le depune pe ZERO !!
daca firma e suspendata si nu are angajati,se mai depune formularul 112 ?