Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma suspendata ...contabil?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma suspendata ...contabil?

o firma suspendata cum angajeaza un contabil? o astfel de firma nu poate avea angajati.

face o conventie si banii platiti contabilului unde-i inregistreaza?
In perioada in care activitatea societatiieste suspendata nu puteti face angajari . In acest caz, cheltuiala respectiva va fi suportata de Dvs.
Contabilului ii fac o conventie? trebuie sa ne justificam cumva munca lui si faptul ca actele sunt intocmite de o persoana autorizata.
Ce acte aveti de intocmit la o firma suspendata?
Doar bilantul anual este obligatoriu..si factura pe care o face contabilul autorizat va sti cum sa o inregistreze in contabilitate.
puteti avea serviciu extern pt intocmirea bilantului, iar daca nu ati primit derogarea de la finante si pt depunerea declaratiilor trimestriale pt care vi se elibereaza factura si nu trebuie sa angajati cu contract de munca/conventie civila