avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Activitate aurel2207

Activitate aurel2207

Noua formula a timbrului verde pentru masini, aparuta astazi, este oficiala?
Ne putem inscrie masina dupa calculul acesta , sau este numai proiect de lege ?
Multumesc
Data procesului de contraventie este 26.11.2009, mai jos e scris ca am condus auto .....in data de 26.11.09, iar data dovezii de circulatie e 26.10.2009, perioada de 15 zile scrisa pe dovada este de la 26.11.2009 pana la 10.11.2009.
ce sa mai zic .......
dupa cate am citit din raspunsuri si va multumesc pe aceasta cale merita sa incep contestatia !
am aflat azi de la avocata cu care am vorbit ca a amanat procesul de care v-am zis ca semana cu al meu, pentru ca a avut altul mai important si ca nu stie cand se va rejudeca.....eu vreau sa fac contestatie .......sa vedem cat imi va cere ....
Multumesc mult ! Am inteles ca acum nu se mai castiga asa usor pe baza datelor gresite . Avocata cu care am luat legatura, mai are un caz in 2 noiembrie asemanator cu al meu, dar care are data gresita intr-un singur loc si ea mi-a spus ca e mai indicat sa astept sa vad cum decurge acel caz , pentru ca nu se mai castiga asa usor contestatiile......
Am o intrebare, mi-a fost retinut permisul pentru neacordare de prioritate la pietoni care s-au nimerit pe trecere cind treceam si eu si mi-a fost data dovada de circulattie de 15 zile. Am achitat la posta 120 ron , iar dupa ce am achitat doamna de la posta imi atrage atentia ca datele sunt gresite , eu neobservand pana in acel moment , de nervi. Pe procesul verbal este gresita data procesului , este trecuta 26.11.2009 si mai jos se continua cu aceeasi data, iar evenimentul s-a petrecut in 26.10.2009.Data elib dovezii e corecta dar peroiada de 15 zile e gresita scrie ca de la 26.11.2009 la 10.11.2009. Ce sanse de castig am la o contestatie si pot primi banii inapoi ?