avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Activitate Henrietta

Activitate Henrietta

la completarea ordinului de plata,pt.ce 50% din impozit,codul de identificare fiscala reprezinta codul fiscal beneficiar?
cum viram luna aceasta, pentru luna mai,impozitul pe tranzactii imobiliare?si unde gasim conturile in care se vireaza?
Doresc sa fac o contestatie la certificatul de incadrare intr-un grad de handicap.Sunt nemultumita de gradul in care am fost incadrata.Certificatul a fost emis de catre Consiliul judetean Sibiu, Comisia de evaluare a persoanelor cu handicappentru adulti.Va rog sa-mi spuneti unde trebuie sa adresez contestatia.Daca se poate si o adresa? Va multumesc mult.
Răspuns la discuția calcul contributii salarii
ok, prima 1900, cas 200,sanatate 105,somaj 10, impozit 254 ,rest plata 1331,asta de pe fluturasul de prima, acum fluturasul de salar: salar brut efectiv 1414,prima 1900, total venit 3314,cas 348,somaj 17,sanatate 182,venit net 2767,ded.pers.250, venit baza calcul 2767, impozit 443,avans prima 1331,rest plata 993 va rog acum sa-mi spuneti daca e corect.
in cursul lunii noiembrie am primit o prima, din care mi s-a luat cas ,somaj ,sanatate si impozit venit,pina aici totul e in regula.In luna decembrie cind am primit salariul pe noiembrie,la venitul brut efectiv,mi s-a adaugat si prima dupa care au inceput sa mi se traga dinnou contributiile din total venit.Este corect asa?