avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 155 soluții astăzi
Forum Activitate dannyy26

Activitate dannyy26

Răspuns la discuția Teapa cumparaturi online
omul era din acelasi oras?ca si eu am trimis colet cu plata ramburs si nu am patit asa.poate prin posta e mai sigur dar nu e sigur.daca sunteti din acealsi oras,eu una nu aveam incredere sa dau asa o suma fara sa ma intalnesc personal cu acea persoana.eu am vandut lucruri ieftine si m-am intalnit cu persoana,a verificat,a probat si apoi tot nu a fost multumit .cu colet cine stie ce iesea.si acum cand mai vand ma intalnesc personal si pentru niste blugi.sincer,pentru un laptop nu acceptam daca nu mi-l si verifica in fata.
Răspuns la discuția intrebare
Am vandut printr-un site de vanzari,mi-a telefonat,erau in stare foarte buna si dupa trei zile mi-a spus ca s-au facut terci.aveau talpa rezistenta,nu stiu cum a facut dar dupa ce vinzi un produs nu mai raspunzi tu de el,nu am avut garantie,poate i-a dat ea un topor.dar tot eu am fost facuta hoata si in alte feluri apoi persoana a zis ca ma reclama la politie .ca eu am injurat-o ca m-a jignit si listeaza mailuriel mele si declara la politie.asta e ideea.tot ea.eu ce vina am?de ce sunt hoata si nebuna,ea m-a blestemat ca i s-au rupt sandalele.poate nu mai trebuia sa raspund dar m-a jignit pre rau.si ma intrebam daca chiar imi poate face ea ceva daca nu stie decat un nume din adresa de mail.ca de amenintat m-a amenintat.de parca i-am bagat eu mana in portofel sau stiam eu ca se vor rupe sandalele,la mine nu s-au rupt.dar la calibrul acelei persoane si calcatura ei nu ma mir.asta ma face hoata sau nebuna?
Răspuns la discuția intrebare
Eu am incetat dar eram curioasa daca persoana poate sa mearga chiar la politie si daca e vreo lege sa ma inchida asa cum zice ca depune plangere.sunt luate in considerare in instanta jignirile pe internet?si impotriva cui a spus ca depune plangere?chiar ma poate gasi?sau eu pe ea?
Discuție intrebare
As vrea sa stiu daca m-a jignit cineva pe internet,cineva caruia i-am vandut niste sandale care apoi s-au rupt fara voia mea bineinteles apoi am fost blestemata si facuta hoata,nebuna si analfabeta ce pot face?apoi raspunzand jignirilor tot acea persoana a spus ca depune plangere la politie ca am jignit-o desi eu am fost facuta hoata.precizez ca nu ne cunoaste,avem doar adrese de email.Mi s-a spus ca voi fi apoi inchisa ca am jignit dar eu care am fost jinita ce pot face?sa merg si eu la politie si sa depun plangere impotriva cui?acea persoana m-a amenintat ca depune plangere.poate si impotriva cui daca nu ma stie?cum e cu injuraturile pe internet,e vreu lege?
Răspuns la discuția schimbare de domiciliu
Am uitat sa spun,de apartamente e vorba.
Răspuns la discuția schimbare de domiciliu
Deci nu este nevoie daca stau mai mult timp de nimic?Pai atunci sotul ar putea zice ca am parasit domiciliul daca va fi un proces noi avand copil mic dar care sta tot cu mine la mama mea.ma gandeam ca s-ar putea sesiza administratia ca stau aici si am adresa dincolo.deci nu trebuie scimbat nimic,nu e necesara nicio viza de scimbare de domiciliu daca stau mult timp aici si figurez pe buletin dincolo?
Buna ziua,
As vrea sa intreb daca nu ma inteleg cu sotul si vreau sa stau la mama o vreme in casa pe care o detin eu si mama ca proprietari ce imi trebuie,schimbare de domiciliu,viza de flotant ,ce acte si cat costa.Nu stiu cat voi sta dar poate mai mult si atunci vreau sa stiu daca trebuie sa schimb cu totul cartea de identitate mentionand ca nu as vrea ca nu sunt divortata inca.Daca se poate doar o forma de schimbare provizorie si care e perioada maxima permisa
Multumesc
Răspuns la discuția Divort
eu am casa,doamna,nu stau la mana sotului,oricum mama imi da acum si inainte sa stiti ca am avut servici,patronul nu a platit darile si de asta nu am venit,nu ca sunt eu putoare.am casa mai mare ca a lui si mama are pensie si-i creste copilul,nu e aceeasi situatie,apoi politia il are ca reclamat ca m-a agresat in casa mea ca repet eu am casa si nu va castiga el copilul nici daca mor.l-am suportat destul,ne-a jignit destul si pana acum nu am stat decat pentru copil dar cand s-a obraznicit si mancand mancarea mea imi spune ca nu ma mai iubeste,jur ca nu mai suport si il distrug.ba poate ma enervez si-l bag la puscarie ca mi-e egal,in fond si el imi vrea doar raul.pacat de copil ca m-am sacrificat si era sa mor facand-l doar ca a vrut el ca apoi sa primesc asta.noi astea care ne maritam soarta ca ne maritam si facem copii.barbatii nu merita nimic.la puscarie cu ei.chiar maine ma duc si mai declar ca m-a batut sa fie decazut din drepturi si sa intre la puscarie.sa vedem cine-i mai tare.si nu ma deranjeaza sa pierd copilul,abia imi vad de viata mea si nu mai am stres pe cap,m-am imbolnavit degeaba pentru un golan care se da domn.
Răspuns la discuția Divort
nu-l las sa intre in casa mea ca m-a agresat si fizic si verbal si de la politie mi s-a spus sa nu-l las si chiar ca va fi decazut din drepturi.el are bani,s-a vazut cu bani si acum isi bate joc de mine si de mama.
Răspuns la discuția Divort
si vreau totusi sa stiu cat costa un proces prin care sa-l decad din drepturi si cat dureaza,am reclamatie la politie ca m-a batut.cat costa intrebam si ce acte trebuie,unde ma duc.