avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Activitate anonimousman

Activitate anonimousman

Răspuns la discuția schimbare functie
Multumesc de raspuns ...

Răspuns la discuția schimbare functie
Buna ziua,
As dori sa ma lamuriti in legatura cu un caz similar.
Desi aveam aproape 4 ani vechime , am fost incadrata, in urma unui concurs, pe un post de sef birou (consilier superior 3), dupa aproape 2 ani, s-a propus, evident de catre institutie, desfiintarea postului si cu ajutorul avizului ANFP s-a si intamplat. Ulterior am fost incadrata in cadrul biroului respectiv consilier superior 3, desi aveam aproape 6 ani vechime. Considerati caci incadrarea a fost facuta corespunzator? Ce pot face?
Mentionez ca am semnat decizia cu noua reincadrare, am facut si o contestatie la care am primit un raspuns vag.
Acum, dupa noua lege a salarizarii, se pare ca vor sa ma incadreze la un salariu mai mic. este posibil asa ceva?

Astept raspuns!
Multumesc anticipat.
Stimata doamna Naum Gina (II Naum Gina)
Referitor la nelamurirea dvs va transmit legislatia care prevede controlul si plata lui:

ORDIN nr.72 din 29 decembrie 2009
al preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor privind modificarea şi completarea Ordinului preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor nr. 113/2008 privind aprobarea Instrucţiunilor pentru organizarea şi desfăşurarea activităţii de control oficial în unităţile de prelucrare, procesare, depozitare, transport, valorificare şi comercializare a produselor şi subproduselor alimentare de origine nonanimală
care modifica un alt ordin, nr.113/2008 al preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor privind aprobarea Instrucţiunilor pentru organizarea şi desfăşurarea activităţii de control oficial în unităţile de prelucrare, procesare, depozitare, transport, valorificare şi comercializare a produselor şi subproduselor alimentare de origine nonanimală
Publicare: M.Of. nr. 925/30 dec. 2009

Pentru alte detalii suplimentare va stau cu cea mai mare placere la dispozitie.

Cu stima.