avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Activitate kkrsty

Activitate kkrsty

Multumesc .in concluzie legea e de partea celor ce o aplica si nu a contribuabilului.Vrea si au dovezi te inchid imediat ,nu au o taraganeaza ca de poate se uita si apoi da un N.U.P ca de a zis si comandantu unui prieten deal meu scos in suturi din politie si amendat ca poate erai obosit sau baut tu de a reactionat politistu asa ca nu crede ca subordonatii lui ar fi asa.Tot cu televiziunea trebe inpinsi de la spate cu legea lor imi tine sotia fara protectie vreo 2-3 ani ca de are alte prioritati dar datoria de politist si fac cu degetele de la picioru stang .Asta-itara in care traim.
Sa inplinit exact o luna pe 23 de cand i sa facut pe nedrept si abuz din partea politiei pe care o platim ca buni cotribuabil ce suntem si ei ne trateaza ca pe niste bunuri si ne vorbesc de parca am fi ultimi sclavi din Uganda binenteles doar cand nu au pe cineva prin preasma .In cocluzie ea facut dosar sotie pnt amenintare si alte ...pnt o vorba al unui client recalcitrant care pe deasupra nici roman ,Tunisian si rau planic ,,iar la prim procuroru Bacaului o doamna a dato afara pe motiv ca o tine din timp si ca nu are dosaru la ea deci nu are ce discuta pe acelasi ton Superior ca doar de aceia platesc taxe sa mi se vorbeasca ca la colt de strada ..Astept raspuns urgent
Sunt sotul Monica H. din bacau si nustiu ce sa vazut la tv dar realitatea e alta .intrebare de ce Cand Monica a sunat la 112 si a spus ca are probleme cu un client nu sa luat nici o masura si cand a sunat Tunisian ca sia luat un pumn un fata de la un tigan si a bagat din stomag ca e amenintat cu pistolu ceia ce nu e adevarat au venit 2 .echipaje .de ce primu echipaj a legitimat corect si nu a bruscat pe Monica si al 2 echipaj ia smuls pistolu fara a se legitima si mai avea oleaca si ii rupea tocul .De ce nu a facut o ancheta preliminara ca se aflau martori la fata locului si a luat de bun ce a vorbit un Tunisian ce a jicnito pe drum tot timpu in engleza si la destinatie nu a platit cursa.Si ca fapt divers ce rost avea sa ameninte cu pistolu atata timp cat se aflau trei colegi barbati care ierau martori..Apoi unuia din martori nu i sa dat la politie o foaie a4 pnt a depune o plangere si ia dat pe deasupra o amenda de 1000 ron .De ce pana nu am chemat tv nu mia dat voie sa vorbesc cu ea si nu ea acordat un prim ajutor Monicai si Tunisianului a fost tinut in brate pnt un simpla leziune de pumn .Cinei vinovat Monica care la dus la destinatie cu ceasu fiscal si a suportat glumele nesarate al unui strain care alaturi de prietena lui romanca faceau glume in engleza la adresa ei si la destinatie la rugat frumos sa stearga ciorba de pe bancheta in loc sa fie barbat, mintea ca este apa si se vedea si mirosea a ciorba apoi ia aruncat un servetel si ia zis clean you ????in fine de ieram eu il stergeam cu fata pana se usca dar a avut noroc cior..A trecut o sapt si nu o cheama la politie avocatu meu a zis sa asteptam pana miercuri si apoi sa mergem la politie .Pnt ce platesc taxe sa fiu aparat de politie ei ce fac ?Nu iera mai bine sa fi facut apel prin statie si veneau toate taxiurile din bacau de la toate firmele si dadeau un toc de bataie sora cu moartea Tunisianului.In tara asta daca esti corect esti prost .ASTEPT SUGESTII DE LA VOI PE FORUN SAU MAIL facebook ,
mersi o seara buna.
dar nu iam lasat urme?
tipu ma injurarat pe canalu de baza si mi a luat tonu adica nu am avut voie la comenzi.dar tipu e consiler dar firma e pe numele unui prieten deal lui.faza naspa e ca masina mea o skoda octavia e trecuta pe numele firmei lui si ma amenintat ca nu mai am sa mai benificiez de autorizatie anu ce vine.
iam dat una la un patron care de fapt in acte nu e patron intrun birou de la o firma taxi
daca am facut scandal intrun birou ce poate sa mi faca din punct de vedere legalwww.avocatnet.ro/images/smil...