Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... daca am facut scandal intrun birou
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

daca am facut scandal intrun birou

daca am facut scandal intrun birou ce poate sa mi faca din punct de vedere legalwww.avocatnet.ro/images/smil...
Ce inseamna in acceptiunea dvs. scandal?
In raport de circumstantele in care s-a produs incidentul,eventual de consecintele care au urmat,posibil ca angajatorul sa dispuna masuri legale impotriva dvs ,de la sanctionare interna la actionare in instanta
iam dat una la un patron care de fapt in acte nu e patron intrun birou de la o firma taxi
daca nu ati batut pe nimeni, nu vi se va intampla nimic, chiar daca i-ati injurat sau ceva de genul asta
se poate ca cel pe care l-ati lovit ( daca asta inseamna "i-am dat una"), sa va faca plangere penala pt loviri si alte violente