avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate mieluu

Activitate mieluu

am incheiat prin mediere un proces.am descoperit ulterior greseli de cnp,pentru care avocata a depus cerere la camera de consiliu.s- agresit si am depus iarasi.a fost trimisa hotarirea ambelor parti si ma trezesc cu o alta cerer prin camera de consiliu,din partea partii adverse de data asta.
la mine nu a fost chemata partea cealalta pentru cnp schimbat in hotarire.
in explicatia pe site judecatoriei,acum,la partea cealalta,scrie doar admite cererea.fara alte explicatii.la mine erau o mie una de explicatii asupra schimbarii cnp.

la ce sa ma astept?
ce fel de cereri sint admise prin camera de consiliu/
daca era ceva grav eram citata,era chemata avocata mea,nu-i asa?

multumesc.
stau pe ghimpi pina la noua redactare.
linistiti-ma ca nu e grav,fiindca daca era grav eram chemata presupun,nu-i asa?
e adevarat ca,la revenirea din crestere copil,dupa 2 ani,nu poti fi dat afara 6 luni pentru incompetenta?
care este legislatia care reglementeaza acest aspect?
multumesc.
se echivaleaza diploma de studii aprofundate sistem prebologna cu masterul?
intreb asta pentru concurs sef serviciu.
multumesc.
nr.maxim de zile din regulamentul intern e de 3.
si vor sa ma puna si sefa acum.
nici ca subalterna nu avea cine sa ma substituie.

multumesc mult.

abia m-am intors din crestere ingrijire copil,am salariu bun,colege super ok,toate frumoase.am un OF pentru care as sta inca un an cel putin acasa.cum sa fac sa intru in concediu fara plata? sint functionar public si oficial nu se poate.
nu am nici bafta sa ma bage in somaj fiindca nu e cazul.
va rog! inteleg ca sint pe dos de restul lumii,dar chiar am un OF mare.
multumesc! luati-ma in serios!!
fratilor,asa am primit de la personal.
multumesc mult:)
am doua sume diferite.eu banuiesc ca nu e acelasi lucru salariul cu de baza cu cel de incadrare.in aceasta situatie.mai ales ca salariul de incadrare cu sporuri,la calcul,da tocmai cel de baza.
am revenit la serviciu dupa 2 ani.am primit o decizie pentru un salariu de baza de 4000lei(salariu incadrare 3400).asta la bugetari.
ce inseamna?se va aplica impozit la salariul de baza?
ce inseamna exact salariu de baza si ce inseman exact salriu de incadrare?
multumesc.
se va aplica micsorarea de la bugetari la care dintre sume?
Răspuns la discuția la cresa
cind am spus valea,afara!!inseamna dat afara din cresa-sa nu ne mai prezentam.echivalentul exmatriculatului.

cum ma apar legal??
ce fac legal sa le mai taca gura doamnelor?
in plus copiii afirma ca sint batuti.si la 2 ani nu are intrenamentul minciunii nici unul.
Discuție la cresa
cresa este o unitate cu caracter social.de aceea am postat aici.
ma suna asistenta de la grupa unde este copilul meu aproape zilnic sa-l iau mai devreme,fiindca nu doarme si deranjeaza copiii.abia l-am dus de 1 sapt.are 2 ani.
am intrebat mamici de la alte grupe,nici copiii lor nu dorm,insa nu se face tam-tam ca la al meu.
ma deranjeaza sa vin repede,repede,asa cum se exprima doamna in cauza.am serviciu .la ora 13 sa14 sa fiu chemata cu forta nu-mi convine.ma gindesc ca e treaba lor cum se descurca.mi se spune ca plinge si deranjeaza.cind ajung copilul nu e plins si e cuminte in pat.

comportamentul celor de acolo e de genul-nu va convine-valea!!!la prima greseala,usa!!si nu numai comportamentul ci si verbal se spune.

legal,cu ma apar sa nu-mi dea copilul afara fiindca nu doarme?nu e robot ,are abia 2 ani,are 1 sapt.de cresa,e stressat cu schimbarile,etc.
nu se tine cont.
am inteles ca dorea cadou substantial cucoana care ma tot cheama si i-am dat.

legal??
multumesc.