avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Activitate aspo28bis

Activitate aspo28bis

Robinetul a fost montat de catre constructor.Nu am specificat sunt din Bucuresti sect.3.Pe aceasta cale Multumesc celor care mi-au raspuns la intrebare.
Buna ziua.Am si eu o problema legata de faptul ca la noi in Asp.se spala covoarele in fata blocului cu furtunul din subsol.Mentionez faptul ca suntem contorizati numai la nivel de bloc.Intrebarea mea este daca exista vreo lege in care ne interzice spalarea covoarelor si a masinilor in fata blocului ????? Va multumesc..
Am si eu o nelamurire ,doresc sa ma ajutati ca nu stiu daca contractele de prestarii servicii se trec in acest registru cu nr de inregistrare,sesizari din partea locatarilor ,raspunsuri la sesizari sau mai axact ce se trece in registru intrari iesiri??Va multumesc..
Va rog sa ne prezentati parerea dvs.in urmatoarea situatie:Cum raspundem solicitarii unui proprietar de a taxa suplimentar in cotele de intretinere pe posesorii de animale de companie;care ar fii temeiul legal pentru o astfel de hotarire la nivelul Asociatiei de Proprietari si care ar fii cuantumul acestei cheltuieli,diferentiate dupa tipul si talia animalului de companie ?!! Mentionam ca suntem o Asociatie de Proprietari necontorizata la nivel de apartament.