avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate lu_mar

Activitate lu_mar




Stiam ca legal nu exista ridicari de numerar pt. ''nevoi personale" dar credeam ca exista o usita in hatisul contabil pe care sa pot intra si iesi, pentru ca DA s-au facut acte la momentul imprumutului (contract de imprumut intre asociati si societate), dar neoficial banii au fost imprumutati de la diversi prieteni si cand societatea ii restituie catre asociati, acestia ii dau mai departe de pe unde i-au luat.... si ei din ce traiesc ????!!!!
Poate totusi cineva imi gaseste o solutie.... Multumesc anticipat !
exista clauza in contractul de imprumut semnat cu firma, pentru plata unei dobanzi? asociati, pot fi si salariati, deci pot sa isi ia salariu in fiecare luna ...
Răspuns la discuția Drept de practica contabil
adica?
Răspuns la discuția Tinere contabilitate S.R.L.
cifra de afaceri sa fie sub 2.000.000euro la cursul bnr ar fi singura restrictie, daca exista incredere (sinceritate) referitor la operatiunile ce vor fi ... si atunci totul este ok
servicii si deviz de lucrare ...
cerere de lichidare datata la o zi inainte sa incepeti noul serviciu. Va desface contractul cu art 55 (acordul partilor) si totul e ok
da
Răspuns la discuția Somatie de plata- asociat-firma
definitie ... #- off
puteti reincepe activitatea sau puteti radia firma ... depinde ce doriti sa faceti. in cazul in care nu depuneti bilantul si declaratie ca firma nu are activitate reg comertului se sesizeaza si cere lichidarea firmei in instanta. nu stiu exact in ce situatie va aflati ...
puteti reincepe activitatea sau puteti radia firma ... depinde ce doriti sa faceti. in cazul in care nu depuneti bilantul si declaratie ca firma nu are activitate reg comertului se sesizeaza si cere lichidarea firmei in instanta. nu stiu exact in ce situatie va aflati ...
Răspuns la discuția AJUTORRR M. FINANTE
nu ... www.mfinante.ro #-o intra si vei gasi