avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Activitate victor2005

Activitate victor2005

Buna seara,

Referitor la raspunsul lui Armenteros, doresc sa imi cer scuze, intradevar eram"inflamat".Veneam de la adunarea generala( te asigur ca nu eram singurul in aceasta stare), in care au fost prezentate cheltuielile cu salarii, op, etc. Toti locatarii au fost foarte neplacut surprinsi si cu toate ca erau de acord cu plata cheltuielilor pe Ap presedintele a spus ca nu se poate incalca legea.
In ce priveste raspunsul tau , nu este vorba de o "privire ingusta asupra proprietatii" ci a dreptului familiei mele de a folosi o proprietate si de a plati cheltuielile in mod corect din punct de vedere moral si al utilitatilor folosite, doar nu suntem SRL. sau stam cu chirie si proprietarul hotaraste.
Poate nu ai fost atenta. Ap meu 4 camere are baia spate in spate cu ap 2 camere .este astfel construit incat pe scara blocului este aceeasi suprafata ( bucataria si usa de la intarea in ap) deci nu exista diferente ca sa am o "halca mai mare"( ce domne iarta-ma sa fac cu teva din perete de care se folosesc toti pana sus? Asta vezi tu halaca?)
Culmea , nu era numai opinia mea ci a tuturor locatarilor si s-a dorit asa cum sponeam repartizarea pe ap. dar s-a opus presedintele.
Este o solutie sa platim asa cum dorim?Noi nu ne ducem la nimeni in casa sa-i spunem cum sa-si chverniseasca salariul .

O seara buna1
[EDIT = expresie nepotrivita].Ce spuneati ca face administratorul? Administreaza o suprafata mai mare la cei cu 4 camere?Intra cumva si face curat? Dragii mei uitati-va la instalatii. Tot aleea sunt. Fiti realisti si nu mai gasiti motivul ca "are casa mai mare". Da stau in 4 camere luat de tata de la Ceausescu , impreuna cu el si familia mea ca nu am cum sa plec . Nu vad de ce sa platesc mai mult la salariile contabilei si presedintelui, etc... Ce ar insemna sa platesti impozit pe inaltimea care o ai ? Ce legatura are impozitul cu cheltuielile de intretinere? Nu toti vrem sa platim cat consumam?Chestia cu sa vanda ap mare sa-si ia mai mic nu arata decat cat de inapoiati suntem in gandire si cat de saraci .......atat la bani cat si........ la minte.Ce legatura are o proprietate cu cheltuieli ce nu se justifica din punct de vedere moral.
Te rog cavallis da cateva exemple din care sa reiasa ce fac angajatii Asociatiei mai mult ptr 4 camere decat ptr 2 camere tinand cont ca pe scara suprafata este aceeasi , blocul nu are curte, toate ap ( 1,2,3,4,) camere au acelasi numar de apometre.Care este diferenta?..........
Invidia ta ca stai ingesuit? Stai linistit si eu la 4 cam tot inghesuit sunt.
Este parerea ta.Eu am montat CT pentru confort.Vecinii nu vor sa dea drumul la caldura decat cand ajung pe la doctor.Asa ca eu le incalzesc peretii nu ei mie .Este o tampenie modul in care ganditi.Vreau sa am confort cand vreau si sa plataesc cat consum.Daca nu am bani nu consum.In ce priveste repartizarea salariilor pe cota indiviza, alta idiotenie.Ce-mi face mie presedintele sau contabila la 4 camere fata de cei cu doua camere.Pana si femeia de serviciu are la scara toate suprafetele identice si nu are curte de maturat.Asa ca "legea :asta este facuta dupa ureche , cred de unul care sta la vila sau este rupt de realitate.Vede un singur caz. Pana si fondul de reparatie este incorect.( si la 4 cam si la 2 folosim tot aceeasi teava ptr apa si canalizare . poate singura diferenta este terasa. Dar la momentul reparatiei tevii eu am cotizat mai mult pentru acelasi lucru. Ia fa tu un calcul cal care iti dai cu parerea cum este corect.Chiar m-a revoltat mesajul tau chiar daca a fost scris cu mult timp inainte.
este timpul sa va treziti si sa vedeti toate situatiile din toate perspectivele.