avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 329 soluții astăzi
Forum Activitate zozo_aprila

Activitate zozo_aprila

DECI? cei din mediul rural platesc sau NU taxa catre inspectorat? adik s a raspuns cu copy paste din lege ... pana mea ... stim cu totii ca legile noastre le citim in romana si intelegem in chineza ...
Răspuns la discuția cumparator de buna credinta
In aceeasi situatie ma aflu si eu ... am cumparat o masina care s a dovedit a fi furata din ungaria; masina a ramas la mine iar cel care mi a vandut o a fost condamnat la puscarie dar doar pentru inselaciune; eu as vrea sa raman cu masina iar despagubirea sa o dea el cui vrea insa ca sa actionez in judecata trebuie sa ajung la hot ... iar dupa 2 ani ... nu se stie nimic, cu toate ca cel care mi a vandut o a furat o ... nu inteleg procedura asta ... ma poate ajuta cineva!!!! va rog!
Buna ziua,
In anul 2010 am cumparat o masina care s-a dovedit a fi furata din Ungaria. Intre timp cel care ne-a vandut masina a fost prins, judecat si acum este in inchisoare (era o retea care vandeau in Ro masini furate din Ungaria). La data cand procesul a inceput (eu fiind parte civila) si cand politia m-a pus sa dau o declarative sau ceva de genul eu am cerut banii deoarece mi se comunicase ca masina va pleca la proprietarul de drept. Acum procesul s-a incheiat dar eu as dori masina, nu banii; masina care este inca la mine dar pe care nu am putut o folosi nici macar o secunda de cand am declarat o furata. In hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila nu este mentionat nimic despre masina, pana cand ramane masina la mine?

Multumesc,
F