avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Activitate alex2150

Activitate alex2150

Răspuns la discuția Probleme mediere
cand am fost le mediator persoana care mi-a dat bani a recunoscut in fata mediatorului cum ca am dreptu la mostenire si in schimbul acelei parti mi-a dar suma de bani , mentionez ca mostenirea trebuia facuta acum 20ani, mostenitor direct fiind eu , la notar cand am fost sa dau declaratie ca renunt la parte si dupa el sa faca actele de numele lui ca intreg mi s-a spus ca daca fac asa o sa vin la mostenire rudele de gradul 2, a ramas sa accept eu mostenirea si dupa ce se fac toate actele sa ii renunt la parte in favoare celui care mi-a dat bani
Răspuns la discuția Probleme mediere
in urma mederi am aJuns la o intelegere in urma careia am luat o anumita suma de bani si am reunut la parte , problema a fost cand m-am dus la notar sa fac cererea de renuntare la mostenire i s-a spus celui care mi-a dat bani ca daca eu renunt ca prim mostenitor o sa vin cei de dupa mine si pana la gradu 4 de rudeneni, notarul m-am pus sa fac o cerere dupa cum ca sa imi revendic partea, si dupa intocmirea actelor sa fac renuntarea la succesiune, e vreo problema daca la mediator am zis ca renunt la parte si dupa la notar am facut cererea de intrarea in succesiune si dupa sa renunt la ea, astept rsp , va multumesc!
pt dezbatera unei mosteniri din care am si eu parte a trebuit sa ma duc la mediator, am chemat persoana in cauza si nu s-a prezentat, mi s-a intocmit actul de mediator pt neprezentarea persoane chemate si la o saptamana sa primesc cerere pt prezentare la mediator pt persoana care am chemat-o eu din partea ei, nu s-a ajuns atunci la nici un acord si mediatorul a zis sa vb poate ne intelegem si a fixat alt termen, azi il sun pe mediator si il intreb data pe care trebuie sa ma prezint din nou si imi zice ca l-a sunat persoana in cauza ca sa mai amane odata termenul, pretinzand ca sa stanga bani care i-am cerut eu pt renuntarea la partea, se poate face vreun act notarial sau la mediator cum ca acesta se obliga pana pe data de x ca o sa vin sa achite bani si sa pot sa ii pun cateva conditii ca sa nu se mai razgandeasca, astept rsp , va multumesc!
buna seara am o mica problema la bloc cu copii care se joaca cu mingea si da mereu in masina, nu sunt singurul patit sunt f multe masini in aceea zona , cui as putea sa ma adresez sa rezolv problmea, va multumesc pt raspunsuri.
buna ziua, am fost azi sa dau de permis dupa 1an de la ramanerea difenitiva a sentinetei judecatoresti, de la ghiseu unde se fac programarile imi zice ca permisul nu e anulat si trebuie sa ma duc unde mi-a fost retinut si mi s-a dat sentinta sa mi-l anuleze din calculator , sun la cei de acolo fiind din alt judet si imi zice sa ma duc acolo cu sentinta judecatoaresca si sa mai astept dupa min 15zile, e corect asa ceva , cui ar trebui sa ma adresez odata anulat de judecatorie nu trebuie sa fie anulat si la ei, s-ar putea face pe loc anulare la politie, accidentul s-a intamplat in Bucuresti si eu stau la 200km , astept rsp , va multumesc!
buna ziua, as vrea sa stiu si eu cand as putea sa dau de permis din nou , mi-a fost anulat de judecatorie pe 20 aprilie se face un an de cand s-a pronuntat sentinta si pe 4mai apare pe hotararea definitiva , as vrea sa stiu daca pot sa dau inainte de 4mai . va multumesc 1
buna ziua, am trimis lunea trecut un colet cu ramburs intr-o localitate, coletul a fost ridicat de miercuri , am vb cu persoana careia i-am trimis coletul, sun azi la posta unde am trimis coletul si imi zic ca nu au asa ceva ca nu am trimis nici un colet, dupa 4-5 telefoane le sediul lor au zis ca au gasit bani cu mandatul in magazie dar nu inainte sa le zic ca am vb iar cu persoana la care l-am trimis, mi s-a promis ca azi o sa il trimita catre mine si in 1-2zile max ajunge la mine, daca nu ajung bani pana miercuri cui as putea sa ma adresez , astept rsp, va multumesc!
Răspuns la discuția Problema Tomberoane Gunoi
multumesc pt raspunsuri sper sa rezolv , imi vine sa le iau sa le duc la primarie in fata ar merita acest lucru
Răspuns la discuția Problema Tomberoane Gunoi
ms mult pt raspuns o sa fac o cerere si ma duc cu ea la Directia de Sanatate Publica, ei ar trebui sa rezolve cazul
Răspuns la discuția Problema Tomberoane Gunoi
c-am care ar fi pasi de urmat in acest sens fac vreo cere la primarie si dupa ma duc la dsp sau ma duc direct la dsp ??