Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Problema ramburs posta romana
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Problema ramburs posta romana

buna ziua, am trimis lunea trecut un colet cu ramburs intr-o localitate, coletul a fost ridicat de miercuri , am vb cu persoana careia i-am trimis coletul, sun azi la posta unde am trimis coletul si imi zic ca nu au asa ceva ca nu am trimis nici un colet, dupa 4-5 telefoane le sediul lor au zis ca au gasit bani cu mandatul in magazie dar nu inainte sa le zic ca am vb iar cu persoana la care l-am trimis, mi s-a promis ca azi o sa il trimita catre mine si in 1-2zile max ajunge la mine, daca nu ajung bani pana miercuri cui as putea sa ma adresez , astept rsp, va multumesc!
Eu zic sa mergeti la posta de unde ati trimis coletul, cu actele care atesta trimiterea, si sa discutati cu functionarii de acolo. Daca nu rezolvati, puteti face o reclamatie la dirigintele postei din sediul respectiv.