avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate AninaPirvu

Activitate AninaPirvu

La Inspectoratul in Constructii al zonei unde locuiti.
Multumesc frumos ptr raspunsul dvs.Multa sanatate si numai bine va doresc.
Chiar daca tatal a avut incredintati doi minori si nu isi doreste custodia sau program de vizitare?
Mentionez ca fetita desi sa nascut si a trait langa el..a recunoscut-o legal abia dupa ce am cumparat casa..acum 2 ani,cand a trebuit sa-l aduca pe unul dintre baietii lui sa locuiasca cu noi..altfel nu ar fi facut-o..
Buna ziua.Sotul meu care are probleme cu alcoolul a tot plecat de acasa la fiecare bauta zdravana si dupa scandaluri mari..luandu-si lucrurile desi avem un copil minor impreuna.Suntem impreuna de 14 ani amari..dar cununati de vre-o 7.Acum 2 ani am cumparat o casa impreuna...insa cel mai mare ajutor financiar l-am avut de la mama mea.ptr a cumpara.Anul trecut,pentru faptul ca el mai are doi copii mari si ne-au facut multe probleme si parand constient ca eu desi nu muncesc,,mama mea ne-a ajutat mult,ne-am decis de comun acord sa facem partajul voluntar al casei si terenului, pentru care eu l-am despagubit cu bani din vanzarea unui teren donatie de la mama mea..intentia fiind sa ramana fetitei noastre bunurile noastre..dar si-a pastrat clauza uzufruct sa poata locui cat traieste.Acum este plecat de acasa de o saptamana si doresc sa bag divort..l-am sunat sa mergem impreuna la tribunal..ptr ca vreau custodie proprie ptr copil..mai ales ca nu il intereseaza foarte mult soarta copilului.De cate ori a plecat de acasa ,ne-a lasat cu datorii,fara bani stiind ca fetita are probleme serioase de sanatate..bazandu-se mereu pe ajutorul mamei mele.Ne-am facut de ras aici in sat ..din cauza ca urla de aud vecinii..si desi el intentioneaza sa revina,nu vreau sa-l mai primesc,deoarece fetita are nevoie de consiliere psihologica datorita scandalurilor lui.Acum spune ca el vrea jumatate din casa..si ca vrea sa se intoarca inapoi..dar noi nu mai putem traii in halul acesta.Am fost la Politie sa-l dau la abandon de familie..insa mi s-a spus ca nu mai se face si ca sa merg la tribunal.Ce m-a invatati sa pot divorta si sa am custodia proprie a copilului.??Ne dorim sa putem sta linistite si sa nu mai avem de-a face cu acest om..bea zilnic si ne-a facut viata un calvar.Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Inselat de Vodafone Romania
Puteti incerca la protectia consumatorului..desi m-a indoiesc ca ve-ti rezolva ceva.Pana la urma cum s-a solutionat problema dvs.?Tot cam aceeasi problema o am si eu.
Răspuns la discuția Taxa de reziliere Vodafone
Nu este corect,este un abuz,categoric.Va multumsc frumos pt raspunsuri.
Răspuns la discuția Taxa de reziliere Vodafone
Ideea este ca noi am facut aceste abonamente ptr ca am primit doua tel si o tableta ptr fetita.De la sediu o d-soara draguta ne-a spus ca daca nu suntem multumiti le putem returna in 30 de zile.Le-am dus inapoi ptr ca telefoanele se blocau si cand iti era lumea mai draga se inegrea tot display-ul..sau cand suna cineva nu puteam sa raspundem.Singura care functiona era tableta.Le-am dus inapoi si am solicitat rezilierea..am facut la dansii o cerere.Acolo am specificat ca am returnat intreg echipamentul.Mi se pare aberant sa ne jagmaneasca in halul asta.Practic am tinut 3 saptamani aceste telefoane si deja am platit o factura de 180 de lei..apoi si a doua de 134 lei..si bomba finala-taxa reziliere-2000 lei.
Răspuns la discuția Taxa de reziliere Vodafone
Cand am predat echipamentul-cele doua telefoane si tableta,nu mi s-a eliberat nimic desi am solicitat asta.Au spus ca oricum este specificat in cererea de reziliere de contract faptul ca am predat absolut tot in starea care ne-au fost oferite.
Buna ziua.In luna octombrie am fost invaluita in noianul vorbelor frumoase de catre un consultant vodafone..ca ne da doua tel mobile..mie si sotului..plus o tableta fetitei..spunandu-ne ca daca nu suntem multumiti,in 30 de zile le putem returna.Am constatat in mod neplacut ca cele doua tel.functionau foarte defectuos,,drept ptr care le-am dus inapoi la sediu Vodafone.Domnisoara consultant nu mai era nici pe departe atat de draguta si amabila cand a vazut ca i-am returnat tot echipamentul,respectiv telefoanele si tableta.Dupa o luna de zile m-a trezesc ca avem de plata taxa de reziliere 2000 ron-20 milioane lei vechi.Am facut plangere la protectia consumatorului,si raspunsul domnilor a fost ca daca am semnat contract sunt buna de plata.Nimeni nu intelege ca aceste contracte 3 la nr.au fost semnate in baza primirii acestor telefoane functionale.Atata vreme cat eu nu m-a pot folosii de echipamentul ptr care mi s-a facut contractul..ptr ce sa platesc ceva ce am tinut 3 saptamani?Mentionez ca ptr 3 saptamani de folosinta,,am platit doua facturi 1-180ron si 2-134 ron.Am trimis mail la dansii sa-mi detalieze ce anume inseamna cei 2000ron ptr ca nu am primit nici macar o explicatie..si am primit raspuns ca daca achit ultima factura,taxele de reziliere se anuleaza.Total neadevarat ..ptr ca am sunat la dansii si mi-au spus ca nuuu..doar daca imi reluam abonamentele se anulau taxele.Neseriozitate maxima..una vorbesc si alta fac...Azi am primit un telefon ca voi fi actionata in instanta..si mi se pare un abuz,ptr ca acesti oameni prosteste lumea si apoi esti bun de plata.Ce credeti ca as putea sa fac?Am vre-o sansa sa demonstrez cat sunt de neseriosi si cate tepe dau oamenilor naivi ca si mine?Care ar fi pasii pe care ar trebui sa-i urmez?Multumesc anticipat!