avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Activitate bgdb

Activitate bgdb

Buna ziua,
Ma confrunt cu o problema legata de recuperare de cheltuieli de judecata. Am formulat actiune in anularea unei hotarari arbitrale, actiune ce a fost respinsa. Nu s-au solicitat cheltuieli de judecata. Acum, adversarii mei au formulat actiune separata prin care solicita achitarea unei sume uriase - 11.000 RON. In dovedire au depus o factura pe care este trecut onorariu avocat(fara nr. contractului de asistenta) si un OP in care este inscrisa o suma mai mare decat cea solicitata(De asemenea nu este mentionat numarul contractului de asistenta). Cum apreciati sansele mele in aceasta situatie?
in primul rand vreau sa multumesc celor care mi-au raspuns.
Din fericire nu a mai fost nevoie de cerere de urgentare, intrucat fix in ziua in care voiam sa ma duc sa o depun, mi-a sosit acasa hotararea. talk about luck!!!!!!
Buna ziua,

Am si eu o problema care ma macina. Astept de mult timp redactarea unei sentinte si ma gandeam sa fac o cerere de urgentare a redactarii, dar nu stiu cum sa o intemeiez in drept. Am cautat in C pR. Civ de am innebunit si nu am gasit un articol care sa faca referire la asa ceva. Ma puteti ajuta?

THKS