avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 334 soluții astăzi
Forum Activitate vicom51

Activitate vicom51

Domnule Rusu, mai intai felicitari ca nu v-ati lasat si s-a rezolvat situatia. AM INTELES CA PE BRIFUL UNEIA DIN MASINI AVEATI SI DUMNEAVOASTRA "SCHADSTOFFARM E2". Nu am inteles la ce Euro au prins-o cei de la RAR inainte de contestatie si dupa. LA MINE LA PUNCTUL 14 SCRIE TOT ASA, E2, NU AM RUBRICA CU 14.1, IN SCHIMB DEASUPRA LOCATIEI 14, AM O RUBRICA V.9 CARE NU ARE SCRIS NIMIC.Eu deja am platit taxa pe Euro 1 care m-a usturat bine, 58.000.000 lei vechi,dar sper ca daca o sa am succes,sa recuperez o parte din bani. CE CREDETI, DUPA CEIA CE A-TI INTAMPINAT DUMNEAVOASTRA, EU AM VREO SANSA.
:):);)domnule Rusu Mihai, credeti ca vom avea succes? Ma alatur dumneavoastra in a 'REZOLVA " PROBLEMA, deoarece si mie m-i se pare "NASPA" ca unii dintre noi ,romanii, sa fim  mai ecologisti decat....dracul? (referirre la RAR) Apropo, accept un "duel" intre "rabla mea ( conform unor  sustineri pe siteuri)  BMW 525 tds din '94 "  cu oricare "NOUTATE AHTOHTONA" sau  de afara , cu euro 2 sau 3? Cine se inscrie, in afara de cei de la RAR , care ar putea " transforma din "condei"  o masina euro 1 in euro trei sau patru ( pardon din euro 3 sau 4 in euro 1). Cine i-ar retine sa faca acest "gest"?.
Sunt f.f. interesat de rezultat. Si eu am luat din germania un BMW 525 tds cu schadstofarm E2. La autentificarea RAR(Voluntari), am "PRIMIT) euro 1. Motivul invocat (raspuns telefonic) a fost ca NORMELE EURO DIN GERMANIA NU SUNT ACELESI CU CELE DIN romania SI CA NEMTII AU TRECUT EURO 2 CA SA VANDA MASINA. Sa fie oare romania mai "ECOLOGICA"decat Germania sau mai HAPSANA DUPA BANI?