avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters94352

Activitate ContSters94352

sper sa fi calculat ok, si anume am fost arestat in decembrie ''98 . 7 ani numarati in teremen vine pina in decembrie 2005.din decembrie 2005 numar 8 si 6 luni pina ce pot depune cerere de reabilitare..si anume :( pfff..si anume >prin iunie 2014 ar fi sa pot face acest lucru !? oaw mai am un an si jumatate cu aproximatie !:(...grele cu sistemul in romania ! dar cu inima sus si cu rabdare.alta sansa nu am! asa si,cu partea vatamata eu nu am mai tinut legatura, au fost ceva daune de platit dar a ramas ca in tren cu despgubirile.iar cu cheltuielile de la proces leam achitat deja.acum lucrez , am lucrat mereu de cind am iesit,mai greu gasesti de lucur cu cazierul patat dar in afara tarii nu iti cere nimeni cazierul din tar si a fost unica mea posibilitate sa pot munci sa imi refac viata cit de cit, ca in tara nu ai nici o sansa,unica sansa doar sa reintri in sistem ca si infractor.mai mult nu iti ofera romania.deci calculele mele is ok asa? multumesc mult.
deci pe la anul prin iarna ar fi posibil?
am fost condamnat in ''98 la 7 ani inchisoare,am executat pina in 2003 luna iulie,cind am fost pus in libertate conditionat pentru buna purtare! cind pot depune cererea pentru reabilitare judecatoareasca?..astept asta de atitia ani si parca nu mai trece,oriunde merg ..oriunde vreau sa pun si eu un cv sa lucrez...ma lovesc de problema cazierului,cind sunt si eu ales dintre candidati ..imi cere cazierul...inebunesc! cit oare no sa mai fiu privit oare ca o paria a societatii! romania si legile ei! am fost condamant odata, am executat ,k...dar dc oare trebuie sa mai fiu odata condamant si dupa ce ies din inchisoare, dupa ce mi-am ispasit pedeapsa?...oare dc!? poate imi raspunde si mie cineva la intrebarea cu reabilitarea! va multumesc!

Răspuns la discuția reabilitarea judecatoreasca
multumesc:(! k...e clar! termenul de incercare e foarte mare! nu imi ofera nici o sansa sa pot lucra, sa pot supravietui.oriunde merg...cere cazierul! e strigator la cer! oriunde mergi esti a doua oara condamnat..pt ca normal..ai cazier! va multumesc mult!
Răspuns la discuția reabilitarea judecatoreasca
multumesc in primul rind pentru raspunsurile primite. deci eu am fost arestat in ''98 decembrie.dupa aprox un an am primit condamnarea, de 7 ani! am fost eliberat conditionat in iulie ''03.deci din pedeapsa am executat 4,8 ani.mi-a mai ramas un rest de 2,4 ani.pedeapsa daca nu as fi fost eliberat conditionat ar fi expirat in 2005 decembrie.deci dupa cite inteleg..eu nu trebuie sa calculez de la data de cind m-am eliberat conditionat...07-2003???..si sa numar 8 ani jumatate??...printre altele sa inteleg ca perioada calcularii perioadei incepe de fapt din 2005, cind de fapt sa terminat condamnarea totala??? doamne fereste!
...oare asa o fi???:(:(:(:(:(:(:( printre altele mai am de asteptat inca aproape 3 ani? pffff romania...trezeste-te! speranta..si tutun!
am fost condamnat in ''98 la 7 ani inchisoare,am executat pina in 2003 luna iulie,cind am fost pus in libertate conditionat pentru buna purtare! cind pot depune cererea pentru reabilitare judecatoareasca?:(..astept asta de atitia ani si parca nu mai trece,oriunde merg ..oriunde vreau sa pun si eu un cv sa lucrez...ma lovesc de problema cazierului,cind sunt si eu ales dintre candidati ..imi cere cazierul...inebunesc! cit oare no sa mai fiu privit oare ca o paria a societatii! romania si legile ei! am fost condamant odata, am executat ,k...dar dc oare trebuie sa mai fiu odata condamant si dupa ce ies din inchisoare, dupa ce mi-am ispasit pedeapsa?...oare dc!? poate imi raspunde si mie cineva la intrebarea cu reabilitarea! va multumesc!:(
am lucrat doua luni la un magazin non stop ca vinzatoare.in doua luni,am primit 200 ron. am lucrat 3 saptamini in tura de noapte.nu am semnat protectia muncii.am aflat ca contractul meu de munca este inregistrat la ITM IASI. salariul era fixat la 600 ron pe luna.am cerut sa mi se faca lichidarea,nu mi-au facut-o.am fost la itm-iasi, am reclamat acum o spatamina si am fost si la tribunalul muncii,pentru a-mi primi drepturile salariale.ce ma mai sfatuiti sa mai fac? cit oare dureaza pina ce voi fi citata la tribunalul muncii? va multumesc.iulia-iasi.:(:((
acum ca sa publicat noul cod penal in MO, pe cind va intra in vigoare?pentru ca dupa vechiul cod penal reabilitarea in cazul meu se poate face dupa 1o ani, dupa noul cod penal ar fi dupa 5 ani, si asa as reusi si eu sa fac reabilitarea. multumesc.
Răspuns la discuția noul cod penal
bine si de publicat in MO cind se vor publica aceste coduri? sau sunt deja publicate?
Discuție noul cod penal
cind intra in vigoare noul cod penal acum ce e a fost promulgat de basescu?