avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Activitate motranu

Activitate motranu

Răspuns la discuția Amenda ANSVA Giurgiu
pai daca ma aflam in judetul Giurgiu trebuie sa merg pana la judecatoria de acolo

multumesc mult , imi este un pik peste mana , mi-ar fi fost mai usor la judecatoria de care

apartin aici in Bucuresti
Tatal meu a primit o amenda de la ansva giurgiu iar in procesul verbal de constatare si sanctionare a contraventiilor la normele sanitare nu spune decat urmatoarea fraza : transport animale cu mijloace de transport neautorizat fara documente

nu spune nici ce animale , nici cate , nu spune nici cu ce mijloc de transport s-a facut contraventia

iar legea pe care o da este:HG 984 art.3 lit 5 pct.2 cu modificar si completari " alterioare" (nici macar anterioare)

intrebarea mea este cum o contest , si unde ? daca e bine la judectoria de sector unde apartinem sau trebuie in alta parte

va multumesc , sa aveti sarbatori fericite !
Discuție uzucapiunea
cum se poate demonstra in instanta uzucaparea unui teren , cu ce probe..?
multumesc...
Discuție dizolvare firma
daca 2 asociati ai unui srl nu mai depun bilanturile contabile si pur si simplu renunta a se mai ingriji de firma , firma o desfiinteaza registrul comertului sau trebuieradiata cu ajutorul unui lichidator...
mentionez ca nu sunt bunuri bobile sau imobile la aceasta firma
va multumesc
Răspuns la discuția imprumut cu garantie teren
multumesc, ideea este ce nu pot cere dobanda la bani pentru ca asha cum ziceti si dumneavoastra s-ar numi camata dar pot putin sa eschivez acest fapt spunand sa zicem ca acum in loc de 13 000 de euro i-am dar 15 000 pe care ii vreau peste 2 ani cu garantia acestiu teren pe care mi-l lasa in cazul in care nu mai poate sa dea banii inapoi...
daca vreau sa imprumut pe cineva cu o suma de bani si el poate sa imi dea o garantie un teren pentru acest imprumut , cum se poate face acest lucru in mod legal?
As vrea cateva informatii , referitoare la deschidere unui depozit de colectare materiale feroase si neferoase la nivel de Bucuresti, si m-ar interesa costurile infiinatrii unei pfa care sa se ocupe cu aceste activiati in conditiile in care dispun de teren si as mai vrea trimitere la o lege care sa descrie in amanunt, daca exista asa ceva , aceste activitati
Cu multe multumiri.