Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... centru de colectare fier vechi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

centru de colectare fier vechi

As vrea cateva informatii , referitoare la deschidere unui depozit de colectare materiale feroase si neferoase la nivel de Bucuresti, si m-ar interesa costurile infiinatrii unei pfa care sa se ocupe cu aceste activiati in conditiile in care dispun de teren si as mai vrea trimitere la o lege care sa descrie in amanunt, daca exista asa ceva , aceste activitati
Cu multe multumiri.
Primul pas: infiintare PFA (cautati in sectiune – sunt multe subiecte in care sunt descrisi “pasii de urmat” pt infiintare pfa). Apoi…
Aveti nevoie de: o fisa de prezentare si declaratie emisa de dv, certificat de inregistrare de la Reg comertului, un aviz de la primarie, autorizatie de colectare a deseurilor feroase si neferoase, un contract de vanzare-cumparare incheiat intre dv si o societate cu profil in reciclare, plan de incadrare in zona si de situatie – acestea pt obtinerea autorizatiei de mediu…

E posibil sa va ajute informatiile pe care le gasiti aici (green report, desi e publicat in 2007):
[ link extern ]