Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... contract intre pfa si SC... cu titlu gratuit...?!
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

contract intre pfa si SC... cu titlu gratuit...?!

buna ziua
se poate incheia un contract intre un pfa si o sc prin care pfa presteaza servicii dar nu are onorariu? cu titlul gratuit ma gandesc
ce spuneti?
mmanu a scris:

pe langa activitatea pentru care incasam onorarii avem si o parte de activitate pro bono dar trebuie sa avem un contract inchieat intre parti si am vrut sa ma asigur ca acest lucru este permis si este legal.

Daca activitatile sunt intre aceleasi persoane nu prea vad scopul incheierii unui nou contract. Daca aceeasi persoana presteaza si activitate remunerata si activitate pro-bono, de ce va complicati cu inca un contract in loc sa il modificati pe cel existent in sensul ca obiectul include si activitatile neremunerate?
pai nu sunt intre aceleasi persoane, sunt cu sc-uri cu care nu exista contracte incheiate
ma documentez la baza legala mai sus mentionata si daca am neclaritati revin
multumesc frumos