Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... publicare situatii financiare de catre ONG de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

publicare situatii financiare de catre ONG de utilitate publica

Buna ziua,
Sunt angajata la o Asociatie de Dezvoltare Intercomunitara , recunoscuta ca fiind de utilitate publica prin efectul legii 51/2006.
Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa depun extrasul situatiilor financiare la Registrul National al Asociatiilor si Fundatiilor, dat fiindca nu sunt infiintata dupa OG 26; si exista un articol in OG 26 care spune ca asociatiile si fundatiile infiintate dupa alte legi nu aplica acea obligatie de a depune extrasul situatiilor financare.
Va multumesc mult pentru un eventual raspuns.
Revin cu o precizare, se publica in MOf.