Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract consultanta juridica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract consultanta juridica

Buna ziua,
Va rog ajutati-ma ,
Exista posibilitatea modificarii termenilor contractuali al unu contract de asistenta juridica(ctr tip de baroul bucuresti) are si act aditional.
Asta pentru ca in acest ctr nu exista termen de finalizare a cauzei pt
De regula, orice contract se modifica prin act aditiona cu acordul tuturor partilor semnatare.
Si daca domnul avocat nu este de acord ce e de facut?