Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... violarea corespondentei electronice
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

violarea corespondentei electronice

Buna ziua,
Am descoperit zilele trecuta ca mi-a fost postata pe un blog o conversatie privata (de pe yahoo messenger). As dori sa stiu daca poate fi considerata o violare a corespondentei electronice si in temeiul carui act normativ. Mentionez ca purtam conversatie cu o alta persoana, fata de cea care a postat pe blog.
Va multumesc!
Conversatia a fost purtata si de mine si de celalalt participat de la servici. de gluma nu poate sa fie vb pt ca este la fel de afectat/a ca si mine de acesta postare.
Se aplica si legea care prevede citirea ilegala a corespondentei. Cereti clasarea legilslatiei in plangerea adresata politiei cu mentiunea ca v-a violat intimitatea, hartuindu-va prin citirea ilegala a corespondentei.

P.S. Scrieti la anspdcp@dataprotection.ro
w0lfshad3, utilizator
vorbeste cu administartorul de server si vezi ce zice...el poate vedea ce sa intamplat in pc...numai bine
Uitati-va aici pentru legislatie:
www.avocatnet.ro/content/for...
multumesc!