Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Registrul intracomunitar de servicii
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Registrul intracomunitar de servicii

Buna ziua,

Aveti cumva detalii despre noua gaselnita a guvernului... Registrul intracomunitar...? Eu prestez servicii intracomunitare si am inteles ca trebuie sa ma inregistrez incepand cu 1 iunie... Stiti de ce documente e nevoie? mi s-a spus ca o sa fie nevoie de cazierul meu fiscal pe care trebuie sa-l ridic personal... am rugat pe cineva sa se intereseze si se pare ca nu se poate altfel, nici cu procura... cum nu sunt in tara, cum voi putea sa ma inregistrez? iar daca nu ma inregistrez, amenda de sde mii de ron... absurd...
Am gasit aici un articol. Poate ne poate explica cineva mai multe.
www.avocatnet.ro/content/art...

Se pare ca trebuie sa ne inregistram obligatoriu pt operatiuni de la 01.07.2010 si cererile se pot depune incepand cu 01.06.2010.