Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contabilitate intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contabilitate intreprindere individuala

m-ar interesa normele de contabilitate aplicabile unei intreprinderi individuale.multumesc
Ordin nr. 1040 din 08.07.2004
pentru aprobarea Normelor metodologice privind organizarea şi conducerea evidenţei contabile în partidă simplă de către persoanele fizice care au calitatea de contribuabil în conformitate cu prevederile Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal

(Publicat in Monitorul Oficial nr. 642 din 16.07.2004)- pentru partea de contabilitate
si
Ordin nr. 2861 din 09.10.2009
pentru aprobarea Normelor privind organizarea şi efectuarea inventarierii elementelor de natura activelor, datoriilor şi capitalurilor proprii

(Publicat in Monitorul Oficial nr. 704 din 20.10.2009)

pentru inventariere.