avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale midificare L 31
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

midificare L 31

L 31 s-a modificat sapt trecuta printr-o OG...stie cineva ce nr are ...?
Cel mai recent răspuns: remm , utilizator 19:40, 3 Iulie 2007
Modificarea este afisata chiar pe prima pagina a acestui site.
Intrati pe STIRI JURIDICE. In mare, acestea sunt modificarile -
1. Incompatibilitati pentru fondatori, administratori ...
2. Regimul fiscal al veniturilor directorilor
3. Este permis cumulul intre calitatea de administrator si calitatea de salariat la SRL
4. Printre actele modificatoare ale actului constitutiv se numara, mai nou si hotararea consiliului de administratie sau a directoratului
5. Constituie contraventie nedepunerea hotararii AGA la ORC in termen de 15 zile
6. SA-urile au termen de 6 luni pentru a indeplini conditiile legale privind administrarea societatii, conform ultimei modificari a Legii nr. 31/1990, adica cea de acum.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O.u.g. nr. 77/2007 ali1234 ali1234 daca are cineva posibilitatea sa imi trimita textul O.U.G. nr. 77/2007 in email : ciupureanu_alex@yahoo.com multzumesc (vezi toată discuția)
Carte de munca pt administrator?? OANA GORAN OANA GORAN am auzit ca iar au intervenit modificari la legea 31. daca are cineva nr de monitor sau nr actului modificator, va rog sa ma luminati si pe mine. mai mult, ... (vezi toată discuția)
Detinere capital social 100% firma capital privat strain Maria Tirnovan Maria Tirnovan Buna ziua! Am urmatorul caz: in Romania doua firme sunt detinute de o firma cu capital privat strain Y. Firma Y din strainatate are ca asociat unic si ... (vezi toată discuția)