Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale midificare L 31
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

midificare L 31

L 31 s-a modificat sapt trecuta printr-o OG...stie cineva ce nr are ...?
Modificarea este afisata chiar pe prima pagina a acestui site.
Intrati pe STIRI JURIDICE. In mare, acestea sunt modificarile -
1. Incompatibilitati pentru fondatori, administratori ...
2. Regimul fiscal al veniturilor directorilor
3. Este permis cumulul intre calitatea de administrator si calitatea de salariat la SRL
4. Printre actele modificatoare ale actului constitutiv se numara, mai nou si hotararea consiliului de administratie sau a directoratului
5. Constituie contraventie nedepunerea hotararii AGA la ORC in termen de 15 zile
6. SA-urile au termen de 6 luni pentru a indeplini conditiile legale privind administrarea societatii, conform ultimei modificari a Legii nr. 31/1990, adica cea de acum.
~ Conținut șters la cerere ~