Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizare activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizare activitate

Buna ziua
Un SRL ccu asociat unic fara angajati are are ca activitate principala 7414 si pe care o si desfasoara mai tb sa autorizeze ceva avand in vedere ca societatea se ocupa cu depunerea de diferite acte la diferite institutii publice ORC,ITM s.a pentru societati si nu desfasoara o activitate intr-un anumit loc .( ex. ia declaratii de la un birou de contabilitate si le depune la Adm. Financiara contra unei sume )Tb neaparat sa deschida punct de lucru ? sau daca autorizeaza activitate la terti e ok? va multumesc si astept o lamurire.
activitatile pe care le desfasoara si le factureaza catre ceilalti trebuie autorizate-declaratia pe propria raspundere model 3 www.onrc.ro
Eventual, completati declaratia atat la rubrica "activitati ce se desfasoara la sediul social", cat si la rubrica "Activitati ce se desfasoara in afara sediului social sau sediilor secundare"
Si nu uitati de Autorizatia de functionare si Fisa de valabilitate eliberate de Primaria in raza teritoriala a careia functionati.