Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum se aplica \"Noul cod fiscaL\",(cu exemplu, daca se ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum se aplica "Noul cod fiscaL",(cu exemplu, daca se poate) la salariile compensatorii, in cazul iesirii la pensie?

As vrea, daca se poate, sa mi se explice, pe intelesul omului de rind, cum se aplica impozitul la platile (salariile) compensatorii, in cazul iesirii la pensie cu data de 02.07.2010?
Multumesc! florionipa.
suma totala se impoziteaza cu 16%
Multumesc de raspuns! Asa gindesc si eu, ca un venit se impoziteaza o singura data, ca si la salariati, insa sant dezamagita si suparata, pentru ca in cazul meu, la suma totala a fost aplicata cota unica de 16%, apoi la suma ce a rezultat, a mai fost aplicata inca o data cota unica de 16%, pe motiv ca a intrat in vigoare "Noul Cod Fiscal" si ca asa se aplica! Ce ar mai fi de facut?