Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 290/2003
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 290/2003

Doresc sa aflu cand se vor face platile pentru despagubirile calculate, de catre Autoritatea Nationala pentru restituirea proprietatilor.
Informatiile pt dvs sunt mai degraba ingrijoratoare deoarece conform Ordonanţei de Urgenţă nr. 62 /2010, pe o perioadă de 2 ani, incepand cu data de 01.07.2010 se suspendă emiterea titlurilor de plată prevăzute în titlul VII "Regimul stabilirii şi plăţii despăgubirilor aferente imobilelor preluate în mod abuziv" din Legea nr. 247/2005 privind reforma în domeniile proprietăţii şi justiţiei, precum şi unele masuri adiacente.