Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... examen auto - reprogramare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

examen auto - reprogramare

Am cazut la ex auto si mi s-a spus ca nu ma pot reprograma decat peste 16 zile.Stie cineva ce spune legea?As vrea sa ma reprogramez pana incepe scoala.
Conform art.19 din Ordinul 4/08.01.2010 emis de M.A.I persoana respinsa la examen se poate reprograma din nou chiar din acea zi, respectand insa cele minim 15 zile intre examene, dar nu mai tarziu de un an de la absolvirea cursurilor, caz in care expira valabilitatea cursului de pregatire şi trebuie urmat un nou curs. Mult succes!