Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs impotriva incheierii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs impotriva incheierii

speta e asa: odata cu recursul am ridicat o exceptie de neconstitutionalitate.
recursul s-a solutionat pe 30 nov. asa : respinge recursul ca nefondat.
despre exceptie nimic. mai mult, azi aflu ca la dosar nu este nicio incheiere.
conform art 29 din legea 47/1992
(6) Dacă excepţia este inadmisibilă, fiind contrară prevederilor alin. (1), (2) sau (3), instanţa respinge printr-o încheiere motivată cererea de sesizare a Curţii Constituţionale. Încheierea poate fi atacată numai cu recurs la instanţa imediat superioară, în termen de 48 de ore de la pronunţare. Recursul se judecă în termen de 3 zile.

exista doar o minuta in care scrie doar ca respinge recursul ca nefondat
eu ce atac cu recurs?
si unde trimit la instanta care a pronuntat hotararea sau la instanta superioara?
florindbro a scris:

In cam aceeasi situatie ma aflu si eu:
Prin incheierea data de Curtea de Apel Timisoara la data de 01.07.2010 se respinge cererea de suspendare provizorie pana la solutionarea recursului in cadrul procesului de insolventa si se respinge exceptia de neconstitutionalitate(invocata la termenul anterior). Cu recurs in 48 de ore.
Am facut recurs in termen.
Ce parere aveti? Sunt sanse sa castig la ICCJ?
Mai am o intrebare: stie cineva sa-mi spuna cam la ce termen sa ma astept de la ICCJ?