Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... armata si concediul fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

armata si concediul fara plata

Buna ziua,
Este posibil ca un cadru militar in activitate sa-si ia concediu fara plata?
Vad ca la politie se poate! In armata se pare ca se evita orice discutie pe tema asta!
Va rog sa lamuriti si pe mine daca exista vreun text de lege, etc. pro sau contra subiectului in discutie sau daca aveti cunostinta de vreun precedent in cauza respectiva!
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Potrivit Statului cadrelort militare art. 17 pentru rezolvarea unor probleme persoanale cadrele militare pot beneficia de permisii care se acorda potrivit Regulamentelor militare