Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Anexa Hotararii Guvernului nr. 400 din 19 Aprilie 2001
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Anexa Hotararii Guvernului nr. 400 din 19 Aprilie 2001

are cineva anexa la Hotararea guvernului nr. 400 din 19 Aprilie 2001?
costachemrl@yahoo.com
este vorba de criteriile şi normele de diagnostic clinic, diagnostic funcţional şi de evaluare a capacităţii de muncă, pentru pensionare pe caz de boala???
@psorinp

Da, prin HG nr. 400/2001 au fost aprobate criteriile si normele de diagnostic clinic, diagnostic functional si de evaluare a capacitatii de munca pe baza carora se face incadrarea in gradele I, II si III de invaliditate. Daca aveti anexa, trimiteti-o utilizatorului pe adresa de e-mail, eu nu o am.

Gabriela Pintea, Consilier juridic