avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 297 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de poluare

am cumparat o masina noua de curand si as vrea sa stiu cum imi pot recupera banii pentru taxa de poluare.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Dumitru Beniamin Hotea , Consilier juridic 21:10, 7 Noiembrie 2010
Multumesc dl kereji pt informatii. Imi sunt de mare folos.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt admisibile actiunile de restituire taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule sau actiunile de inmatriculare fara plata taxei cf. legii 9 / 2012 ? Roland Mindrila Roland Mindrila Potrivit art. 90 alin. 1 din Tratatul Comunitatii Europene (T.C.E.), nici un stat nu poate aplica, direct sau indirect, produsele altor state membre impozite ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto lrd lrd Buna ziua, la data de 2.12.2009 am inmatriculat un autoturism skoda fabia si am platit taxa de poluare in valoare de 2170 lei, intrebarea mea este daca am vreo ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa poluare lege 9/2012 alinworm alinworm In decursul anului 2013 am cumparat in februarie un autoturism adus din Germania si neinmatriculat in Romania. As dori sa stiu daca urmatoarea adresa facuta de ... (vezi toată discuția)