Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxe evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxe evacuare

Buna seara. In cazul introducerii cererii de evacuare vremelnica in baza art. 581 c.proc. civ, care este taxa judiciara de timbru si cea a timbrului judiciar? Multumesc,
Taxa timbru 10 lei la primaria de domiciliu si timbru judiciar de 0,30 lei.
justicemn a scris:

Taxa timbru 10 lei la primaria de domiciliu si timbru judiciar de 0,30 lei.

Da, taxa aceasta este , dar problema principala a dvs. nu este taxa de timbru ci adimisibilitatea actiunii.
Daca pierdeti procesul puteti fi obligat si la cheltuieli de judecata...