Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie pentru perioada lucrata in grupa I de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie pentru perioada lucrata in grupa I de munca

Mai e valabila ordonanta (nu mai stiu numarul) prin care o persoana beneficiind de grupa1 de munca isi poate depune dosarul de pensionare pana la 1.04.2011?
Nu mai este valabil pana la 01/04/2011 ci pana la 01/01/2011 cititi topicul de mai jos deschis de mine:
Legea-19/2000-vs-Legea-unitara-Reducerea-varstei-pentru-Grupa-I-a.html
O zi buna.
www.avocatnet.ro/content/for...
Carp Mircea, utilizator
unde gasesc aacest topic va rog frumos sa ma indrumati
multumesc
mariusady a scris:

Mai e valabila ordonanta (nu mai stiu numarul) prin care o persoana beneficiind de grupa1 de munca isi poate depune dosarul de pensionare pana la 1.04.2011?

Este vorba despre OUG nr. 107/2001, care a introdus art. 167 ind. 1 in Legea nr. 19/2000. Prin urmare, OUG nr. 107/2001 a modificat Legea nr. 19/2000.

Intrucat Legea nr. 19/2000 va fi abrogata prin Legea nr. 263/2010, orice act normativ care a modificat Legea nr. 19/2000 inceteaza sa mai produca efecte incepand cu 1 ianuarie 2011.