Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii registru evidenta salariati
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

registru evidenta salariati

Mai este obligatoriu registrul de evidenta al salariatilor scris de mana, daca il avem pe cel electronic/
Registrul de evidenta al salariatilor scris de mana nu mai este obligatoriu de cand a intrat in vigoare REVISALUL.
teo.madalina a scris:

Mai este obligatoriu registrul de evidenta al salariatilor scris de mana, daca il avem pe cel electronic/

Nu mai este obligatoriu tinerea unui asemenea registru de la data intrarii in vigoare a HG nr.161/2006.
si totusi .........
firma la care lucrez are angajat un inspector resurse umane care a spus ca trebuie sa completeze un alt registru (scris) cu angajatii firmei. e ok sau nu?
da, si mie mi s-a zis la fel, ca de anul acesta tr sa fac un registru intern unde sa trec salariatii angajati si orice modificare intervenita (plecare, marire salariu, schimbare de functie).Eu nu mai stiu exact rubricile din registrul vechi, adica ce se trecea exact in el, poate ne ajuta cineva aici.
Am incarcat la rubrica Documente utile un model in excel de "Registru evidenta salariati".