Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... marfa confiscata 2
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

marfa confiscata 2

Suntem un SRL. Astazi soferul nostru care transporta marfa a fost amendat pt ca nu detinea actele necesare decat avizul de insotire a marfii.
Procesul verbal este motivat pe legea 12/1990 si am primit amenda 6000 lei si marfa confiscata. Putem contesta procesul? Care este actul normativ?
puteti contesta pv in baza og 2/2001. avind in vedere valoarea amenzii si confiscarea marfurilor va recomand sa discutati cu un avocat. eu zic ca merita cheltuiala.
Buna seara .
Cred ca avizul de insotire a marfii poate fi considerat document justificativ pe timpul transportului, pana la destinatie,unde se intocmeste factura , nu stiu de ce nu l-au luat in considerare .
Contestati actul .
Marius Bote .