Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale INFIINTARE CAR
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

INFIINTARE CAR

Buna ziua,va rog sa-mi spuneti unde pot gasi informatii despre cum se poate infiinta o Casa de Ajutor Reciproc.Ce conditii trebuiesc indeplinite?
Multumesc anticipat.
Informatiile le gasiti in l 122 / 1996 - ref la reg juridic al CAR al salariatilor si OUG 26/2000- asoc si fundatii. CAR se inregistreaza si la BNR in reg de evidenta
orca, utilizator
Va multumesc frumos pentru raspuns.