avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general diurna
Discuție deschisă în Contabilitate în general

diurna

Buna ziua,

Cu data de 01.01.2011 s-a revenit la reducerea de 25%conf.lg 118/2010 sau nu?


Cel mai recent răspuns: me.elena , utilizator 00:28, 16 Ianuarie 2011
Adica din cei 13*2.5 = 32.5 lei deductibili, au ramas doar 24.38?
Si cea externa era deductibila 35*2.5 = 87.5 euro, ramane deductibil doar 65.63?

De cand? Aceasta masura nu era valabila doar la institutiil de stat si doar la diurna externa?
Ptr firmele private nivelul diurnei a ramas acelasi .(32.5 ron intern; 35 euro conform anexa)
Nu 35*2.5 ?
Scuze am gresit eu , chiar am citit un articol pe acest forum legat de diurna externa care spune ca ptr anul 2011 valoarea de 75.47e/zi este deductibila(35e*0.75*1.15*2.5);)
Aveti grija ca diurna externa nu este in euro ptr toate tarile .
Ultima modificare: Duminică, 16 Ianuarie 2011
me.elena, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul - diurna 2011 - amsterdam camelia_mihai camelia_mihai Buna ziua, Duminica 13 martie plec pentru 4 zile in interes de serviciu in Amsterdam si as vrea sa stiu care este calculul diurnei pentru Amsterdam in ... (vezi toată discuția)
Salariul minim si diurna minima chitoiu chitoiu Buna ziua . Am o nelamurire in ceace priveste salariul minim precum si diurna minima ce trebuie sa o primeasca un sofer de camioane grele care lucreaza ... (vezi toată discuția)
Diurna legala 2011 Roxana Brancoveanu Roxana Brancoveanu Buna ziua! Imi puteti spune care este diurna legala pe zi la un SRL? multumesc (vezi toată discuția)