Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... acte inscriere masina mana a -2-a adusa din afara
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

acte inscriere masina mana a -2-a adusa din afara

sunt din Bucuresti vreau sa stiu ce anume trebuie sa fac daca nu mai am numerele de inmatriculare de la o masina adusa din import(second hand)
precizez ca masina a avut primele numere rosii pe numele altei persoane(de la Timisoara).
acum nu mai stiu daca a fost adusa pe platforma sau cu numerele din Austria(si *normal* cum sunt o fata desteapta am pierdut nr de telefon al persoanei de la care am luat masina)
nu am stiut cand am facut contractul de vanzare cumparare ca mai trebuie si chestiunea acesta #-o
este pentru prima data cand cumpar o masina adusa din afara:(,iar prietenii mei cei inteligenti nu au stiut sa-mi spuna si acest lucruX-(
ce trebuie sa fac daca nu reusesc sa dau de persoana de la care am luat masina?!:(
vrm, utilizator
Trebuie sa obtineti confirmarea/infirmarea radierii acestui autoturism din Austria, daca vanzatorul nu avea acest document.