Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... persoana fizica autorizata poate avea salariati?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

persoana fizica autorizata poate avea salariati?

buna ziua
as dori sa stiu daca ca persoana fizica autorizata, pot face angajari.
multumesc anticipat
PFA nu poate avea salariati, dar Intreprinderea Individuala, da, activitate economica independenta care este prevazuta de acelas act normativ care reglementeaza si PFA, respectiv, OUG nr. 44/2008