avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... persoana fizica autorizata poate avea salariati?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

persoana fizica autorizata poate avea salariati?

buna ziua
as dori sa stiu daca ca persoana fizica autorizata, pot face angajari.
multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 17:47, 31 Ianuarie 2011
PFA nu poate avea salariati, dar Intreprinderea Individuala, da, activitate economica independenta care este prevazuta de acelas act normativ care reglementeaza si PFA, respectiv, OUG nr. 44/2008

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constatare si sanctionare contraventie i.i. dan_co dan_co Buna ziua. In cazul in care se intocmeste un proces verbal de constatare si sanctionare a contraventiilor constatate cu prilejul executarii unui control la o ... (vezi toată discuția)
Pfa si contractele de munca IlieBC IlieBC Buna ziua Tatal meu are un PFA cu activitate taximetrie. Stiu ca OUG 44/2008 este cadrul legislativ care reglementeaza activitatea PFA cf. art. 17 nu ... (vezi toată discuția)
Inregistrare simultana pfa si Îf CPB171 CPB171 Avand în vedere prevederile art. 28, al.(2) din OUG 44/2008, va rog sa-mi confirmati sau nu daca o persoana inregistrata ca PFA cu un anumit cod CAEN, ca ... (vezi toată discuția)