Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Cum se poate verifica existenta unui brevet de ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Cum se poate verifica existenta unui brevet de inventie?

As vrea sa stiu daca pe numele unei persoane a fost scos un brevet de inventie. Pot verifica asta online, cumva, fara a face vreo solicitare celor de la OSIM? Si in al doilea rand, brevetul de inventie confera protectie numai pe teritoriul Romaniei sau in toata lumea?
V-am trimis numarul brevetului intr-un mesaj privat. Astept un raspuns. Multumesc.
Incearca adresele de mai jos pentru brevetele de inventie din toata lumea. Poti cauta dupa un cuvant cheie al inventiei, sau poti cauta avansat dupa numarul de brvet(daca il cunosti) pune inaintea numarului de brevet codul de tara(EP pentru brvete europene,US, RO, GB etc) sau dupa firma care este titularul brevetului.

[ link extern ]