Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratia 392B?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratia 392B?

Buna ziua,

Sunt PFA Traducator, in sistem real, neplatitor de TVA, nu am inregistrat si nici nu inregistrez venituri brute anuale mai mari de 30.000 lei noi. As vrea sa stiu daca am obligatia de a depune aceasta declaratie 392 B pana la data de 25.02.2011. Mentionez ca pana in prezent am depus declaratia estimativa 220 pentru 2011 si ar urma sa depun, asa cum s-a intamplat din 2006 pana in prezent, declaratia 200 pentru venitul realizat.

Multumesc!
da, trebuie sa depuneti declaratia 392B pana la data de 25.02 anul curent pentru anul precedent !