avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratia 392B?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratia 392B?

Buna ziua,

Sunt PFA Traducator, in sistem real, neplatitor de TVA, nu am inregistrat si nici nu inregistrez venituri brute anuale mai mari de 30.000 lei noi. As vrea sa stiu daca am obligatia de a depune aceasta declaratie 392 B pana la data de 25.02.2011. Mentionez ca pana in prezent am depus declaratia estimativa 220 pentru 2011 si ar urma sa depun, asa cum s-a intamplat din 2006 pana in prezent, declaratia 200 pentru venitul realizat.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Monica Miron , Consultant fiscal 21:43, 17 Februarie 2011
da, trebuie sa depuneti declaratia 392B pana la data de 25.02 anul curent pentru anul precedent !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii obligatorii pfa + impozit pfa 2016 sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, in sistem real, neplatitor de TVA. De asemenea, lucrez si la o institutie de stat ca angajat cu norma intreaga. As dori sa ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii pfa traducator sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. Anul trecut in luna ianuarie am depus la Adm. Financiara ... (vezi toată discuția)
Pfa, al doilea an declaratii depuse in ianuarie la fisc anca_g anca_g Buna ziua! As dori sa stiu daca fiind PFA cu norma de venit, in al doilea an de functionare (inceput cu luna curenta - Ianuarie) si avand un total sub 100 000 ... (vezi toată discuția)