Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Este suficienta, pentu autorizare, incadrarea in codul ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Este suficienta, pentu autorizare, incadrarea in codul CAEN 5630?

vreau sa deschid o cafenea unde se vor svi produse pe baza de cafea, bauturi alcoolice si nonalcoolice, sucuri naturale, produs de patiserie si cofetarie. Firma va avea ca ngajai 2 barmani si 2 chelneri. Este suficienta, pentu autorizare, incadrarea in codul CAEN 5630?
Buna dimineata
Este suficient pentru autorizatia de deschidere a unei cafenele codul CAEN 5630.
Daca nu vreti sa va extindeti si sa transformati cafeneaua in restaurant,care se incadreaza la codul 5610.. Sau puteti opta pentru amandoua .
Daca serviti si produse de cofetarie-patiserie este obligatoriu sa autorizati si 5610.
intrebati si la primarie.Va trebuie autorizatie e functionare de la primarie.Mergeti cu dosarul in luna in care scoate certificatul constatator pentru caen 5610 si 5630. Se plateste o taxa in functie de suprafata