Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Solicitare informatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Solicitare informatie

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o informatie referitoare la recentul adoptat Cod al Muncii. De unde pot sa il downloadez in format electronic ?
Azi de abia guvernul aproba varianta finala a proiectului de modificare a Codului muncii . O varianta gasiti aici, in atasament:
www.avocatnet.ro/content/art...

De la hotnews.ro citire:
================
Membrii Guvernului au adoptat, in sedinta speciala de luni dimineata, proiectul de lege pentru modificarea si completarea legii 53/2003 - Codul muncii. Potrivit purtatorului de cuvant al Executivului, Ioana Muntean, proiectul de lege a fost trimis la Parlament, pentru ca Legislativul sa stabileasca data la care Guvernul isi asuma raspunderea pentru document. Crin Antonescu, presedintele PNL, a declarat imediat ca "o motiune de cenzura se impune de la sine".
UPDATE: Premierul Emil Boc a anuntat ca documentul a fost deja trimis Parlamentului, in vederea asumarii raspunderii.
Daca in termen de trei zile de la asumarea raspunderii, deputatii si senatorii nu au initiat nici o motiune de cenzura la adresa Guvernului, atunci proiectul de lege sau programul pe care acesta si-a asumat raspunderea se considera adoptat (art. 114, alineat 3 din Constitutie).
Elena Perianu, Traducator autorizat
pentru dv.,un link necesar........

[ link extern ] /

succes la studiu si in instanta -litigii munca-;):D
T.Claudiu a scris:

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o informatie referitoare la recentul adoptat Cod al Muncii. De unde pot sa il downloadez in format electronic ?

Inca nu s-a adoptat modificarile la Codul Muncii ... a fost doar votat proiectul de lege privind aceste modificari , urmand ca Guvernul sa-si asume raspunderea pe aceste modificari.
Va multumesc pentru raspunsuri. Cunosc procedura constitutionala a asumarii raspunderii, doresc doar sa ma pun in tema cu eventualele modificari, modificari ce probabil vor fi puse in practica intr-un timp scurt. O seara buna va doresc!
T.Claudiu a scris:

Va multumesc pentru raspunsuri. Cunosc procedura constitutionala a asumarii raspunderii, doresc doar sa ma pun in tema cu eventualele modificari, modificari ce probabil vor fi puse in practica intr-un timp scurt. O seara buna va doresc!

Vedeti aici care sunt principalele modificari la Codul Muncii
www.avocatnet.ro/content/art...