Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Titularizare conform articolului 253 din Legea nr. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Titularizare conform articolului 253 din Legea nr. 1/2011

Am fost repartizata in sedinta publica, in urma concursului de titularizare , initial pe un post de invatator care nu exista ,clasa I in acest an scolar nu s-a format datorita faptului ca au fost copii putini.Revenind cu o alta cerere la ISJ am obtinut un alt post de invatator.Am depus dosar de titularizare pe post indeplinind toate conditiile prevazute de lege dar nu mi s-a validat dosarul deoarece postul obtinut ulterior nu a fost luat in sedinta publica .Astfel am obtinut doua decizii cu acelasi nr. de ordine ,aceeasi data la doua scoli diferite.
Intentionez sa fac memoriu la minister.Credeti ca voi obtine ceva?
Nu cred, pentru ca in articolul respectiv spune clar, se titularizeaza pe post acele persoane care au obtinut peste 7,00 la examenul de titularizare si au fost repartizate ca suplinitori, postul sa fie viabil 4 ani......e clar ca in sedinta publica....dar depinde de interpretare si poate fi se vor lua in considerare deciziile respective primite.