Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot fi citat la politie si telefonic?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot fi citat la politie si telefonic?

cum este legal sa fi citat de politie ? am vrut sa intreb : se poate telefonic adica ' sunt ..... va rog sa veniti la politie astazi " ???
ainbaba, utilizator
Vi se comunica citatie la domiciliu.
e cam vaga intrebarea dvs. pai puteti fi invitat verbal si personal de politist, sau cu citatie scrisa. uneori se fol si citatia telefonica. dar cel mai des cea scrisa. pt un rasp mai amplu sunt necesare amanunte daca doriti.